منتظر

 
نویسنده : ابوالحسن اصفهانی - ساعت ۳:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/٢٦
 

 

عید قـــــــــــــربان 
روز ایثلر فداکاری 
روز تبلور عبو دییت دربرابر ذات اقدس پر وردگار 
روز در بند کشیدن نفس اماره 
روزسر بلند بیرون آمدن از امتحان عبودییت
روز جلوگاه تعبد و تسلیم ابراهیمیان حنیف است و فصل قرب مسلمانان به خداوند در سایه عبودییت 
روز جشن رهایی از اسارت نفس وشکوفایی ایمان و یقین عید سر سپر دگی و بندگی عید نزدیک شدن دلها به قرب الهی 
 بـــــــــــــــــــــــــــــــــــــر همـــــــــه مسلمانان مـــــــــــــــــــــــــــــبارک بــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــاد .

عید قربان


 
 
به منا سبت شهادت امام محمد باقر (ع)
نویسنده : ابوالحسن اصفهانی - ساعت ۸:۳٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۸/٢٢
 

بقیع                  رسول خدا (ص) فرمودند :هر که دوست دارد خداوند را باچشم روشن ملاقات کند باید ولایت و سر پرستی امام محمد باقر (ع) رابپذیرد. 
  شهادت امام روف وشکا فنده علم أسوه تقوا را یه شما هم وطن عزیزم وبر نایب برحقش امام خامنه ای وبرامام زمان عج تسلیت می گو یم .
در یا ی علم وحکمت .
  به منا سبت شهادت امام باقر (ع) 
  امام باقر (ع) در چنین روزی مصادف با دوشنبه هفتم ذی الحجه در سال 114هجری قمری به دستور هشام بن عبد الملک مسموم وشهید شد ! آن حضرت در شب شهادت خود به فرزندشان امام صادق (ع) فرمودند : من « من امشب جهان را بدرود خواهم گفت هم اکنون پدرم علی ابن الحسین را درخواب دیدم که شربتی گوارا نزد من آورد و نوشیدم و مرا بسرای جاوید و دیدار حق بشارت داد » فردای آن روز بدن مطهر و پاک آت دریای بی کران دانش خدایی را در خاک بقیع ، کنار مزار امام مجتبی و امام سحاد علیها السلام با خاک سپردند پزیرش ولایت وسر پرستی امام باقر (ع) از شرایط ایمان وقبولی اعمال و ملاک سعادت مندی در دنیا وآخرت است 
 عارف کامل ، میزا جواد آقا ملکی تبریزی: « توسل به هر یک از ائمه اطهار علیه السلام آثار وبرکات ویژهای را در بردارد امام باقر وامام صادق علیها السلام خصوصیتی درامور علمی و معنوی واخروی دارند و توسل به آن دو بزرگوار برای طلب حکمتمعرفت و علم نافع بسیار موثر است »
  ای به سینه ات گنج های قرآنی
  علم را شکا فنده باکلام نورانی 
  مظهر جمال حق در لباس انسانی
  کنیه ات ابا جعفر خود محمد ثانی 
   


 
 
اشگ عشق
نویسنده : ابوالحسن اصفهانی - ساعت ٩:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۸/٢٠
 

 


 
 
ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س)
نویسنده : ابوالحسن اصفهانی - ساعت ٤:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۱٦
 

ازدواج حضرت علی (ع) وفاطمه(س)پیامبر اکرم (ص) فرمودند : محبث و دوست داشتن علی (ع) گناهان را می خورد (از بین می برد ) چنان که ، آتش هیزم را را می خورد .  
  عروسی حضرت علی و حضرت زهرا  
امام صادق (ع) فرمودند : 
  « اگر خداوند متعال ، امیرالمومنین (ع) را خلق نمی کرد ، در تمام زمین انسانی که کفو و شایسته همسری با حضرت فاطمه (ع) باشد یافت نمی شد» 
اولین روز ذی الحجه
 در این روز ، سرور ما خاتم الا نبیاء (ص) ؛ امیر المو منین را به سید ه نساء عالمیان ، فاطمه الزهرا ، بتول عذرا ، تر ویج فرمود . 
  خواستگاری از فاطمه (ع) 
  هنگامی که سن مبارک حضرت طاهره صدیقه ، فاطمه الزهرا(س) نه سال کامل شد ، از اطراف و اکناف اهل مدینه و عظمای قبایل و روسای عشایر و صاخبان ثروت و مکنت ، به خواستگاری حضرت آمدند عدهای از منافقین نیز این جر ئت به خود دادند که با کمال بیشرمی به خواستگاری آن حضرت بیا یند . 
  البته نا کفته نماند افراد دیگری نیز به خواستگاری انحضرت ازجله ابوبکر وعمر و غیره آمده یودند ولی ازانها 
  روی بر گردانده بودند. 
  از امام حسین (ع) روایت شده که فرمودند « روزی حضرت رسول (ص) در خانه ام سلمه بودند فرشته ای با هیبت خاصی بر ان حضرت نازل شد که با لغات گوناگون مشغول تسبیح و تقدیسخدتوند بود او عرض کرد : من صرصاییل هستم ؛ خداوند مرا نزد شما فرستاد که به شما بگویم « نورا به نور تزویج کن » حضرت فرمودند چه کسی را با چه کسی ؟ » گفت « فاطمه را با علی ابن ابیطالب (ع) » لذا پیامبر (ص) فا طمه (س) در حضور جبرئیل و میکائیل و صر صا ئیل به عقد علی (ع) در اوردند واین عقد در زمین بود ؛ در این هنکام پیامبر (ص) در میان شانه های صر صائیل مگریست و دید نوشته است « لا اله الا الله محمد رسولله » علی ابن اببطالب مقیم الحجه » فرمود : «ای صرصائیل ؛ از کی این جمله بین شانه های تو نوشته شده است ؟ » گفت « دوارده هزار سال پیش از آنکه خداوند متعال دنیا را بیا فریند . » 
مراسم عروسی
هنگامی که حضرت فا طمه (س) را در شب ازدواج به خانه علی (ع) می بردند ؛ جبرئیل زمام ناقه ای که که حضرت را می بردند ، و اسرافیل رکاب و میکائیل دنبال انر گرفته بود، وپیامبر (ص) جامه های فا طمه را منظم می کرد ، و هفتاد هزار ملک با دیگر فرشتگان تکبیر می گفتند 
  پیامبر (ص) آنها را به مسجد طلبید و دست فاطمه (س) را در دست علی (ع) نهاد و فرمود « بارک الله فی ابنه رسول الله » و نیز فرمودند « هذه ودیعتی » و بعد از مراسمی مخصوص پیامبر (ص) در حق آنها و نسل ایشان دعا کرد سپس فرمود : « یاعلی نیکو زنی است زن تو» سپس رو به فاطمه کرد و فرموذ « نیکو شوهری است شوهر تو» 
مهریه حضرت زهرا (س)
امام باقر (ع) : فرمودند مهریه فاطمه (س) یک پنجم دنیا و دو سوم بهشت است و در زمین چهار نهر ؛ فرات ، نهروان و بلخ برای حضرت فاطمه (س) است خداوند به پیامبر (ص) فرمود « ای محمد تو فاطمه را به مهریه پانصد درهم به ازدواج علی (ع) در آور تا سنتی در بین امت باشد » 
در روایت دیگر : «یک چهارم دنیا ئبهشت وجهنم ، که دوستان خود را داخل بهشت می کند و دشمنان خود را به جهنم روانه می نماید »  
جهازیه حضرت زهرا (س)
پیامبر (ص) مقداری درهم را به بلال وعمار دادند که از بازار ، لوازم پشمی ، یک عدد حصیر از بافته های قریه هجر ، اسیای دستی ،یک عدد طشت مسی ، مشگ برای آب آوردن ، کاسه ای سفالین ، مشگی مخصوص خنک کردن آب ، ابریقی که طرف بیرونش رنگ شده بود کوزه سفالین ، پوست گو سفند 
 امیر المومنین (ع) می فرماید : من با فاطمه (س) در حالی ازدواج کردم که جز یک پوست گو سفند چیزی نداشتم که شب بر روی آن می خوابیدم ، و روز علوفه شترمان ، را بر روی آن می ریختم و خد متگزاری در خانه نداشتیم. 
عروسی و شرکت کنندگان
بعد از خرید ، 29 یا سی روز ، امی رالمومنین (ع) صبر کرد تا اینکه جعفر و عقیل به آن حضرت گفتند ؛ از پیامبر (ص) بخواه که همسرت را به خانه بیاوری ، بعضی از همسرا ن پیامبر (ص) گفتند ؛ ما از پیامبر(ص) خواهش می کنیم که شما همسرت را بیاوری . 
  پیامبر (ص) فرمود «ما انتظار داریم او بیاید و از ما در خواست کند » امیر المومنین (ع) می فرمایند عرض کردم « حیا مانع من می شود » پیامبر (ص) اجازه مجلس عروسی و ولیمه را فرمودند وبه امیرالمو منین (ع) فرمو دند :« هر کس را دوست داری دعوت کن » 
 اصحاب با هدایای خود در جشن عروسی آن دو نور الهی شرکت کردند ، و از ولیمه عروسی که به دستور پیامبر(ص) فراهم آمده بود ، میل کردند . در آن مجلس 4000 نفر از آ ن اطعام خوردند و پیامبر غذایی برای امر المومنین و فاطمه (ع) فرستاد ، در حالی که چیزی ازآن غذا کم نشد و همچنان به جای ماند با وجود اینکه سه رئز از آن تناول کردند ! 
  شب با مراسمی مخصوص ، حسب الامر پیامبر (ص) آن دو بزرگوار را به حجره ام سلمه آوردند ام سلمه می گو ید : هنگامی که خورشید غروب کرد پیامبر (ص) فرمود : « فاطمه را بیاور » من رفتم و دست فاطمه (س) را گرفته در حالی که لباسش بر روی زمین کشیده می شد و از خجالت و شرم عرق از چهره اش جاری بود ؛ آن حضرت را نزد پدربزرگوار ش آوردم . هنگامی حضرت رسید ، از سدت خجالت پایش لغزید پیامبر (ص)فرموذ : « خدائند تو را از لغزش های دنیا و اخرت نگه دارد»هنگامی که پیش روی پیامبر (ص) قرار گرفت ، چادر را از صورت فا طمه (س) کنار زد تا علی (ع) چهره او را ببیند سپس دس ت اورا در دست علی (ع) قرار داد واین گونه بود که زندگی نورانی آغاز شد .


 
 
 
نویسنده : ابوالحسن اصفهانی - ساعت ٩:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۱٥
 

 

 

شهادت حزن آورجود و کرم حضرت جواد الائمه تسلیت باد

آن امام همام : بدان از دید خداوند پنهان نیستی، پس بنگر چگونه ای


 
 
 
نویسنده : ابوالحسن اصفهانی - ساعت ۱۱:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۱٤
 

رسول اکرم (ص) : بهترین امت من مردمی هستند که در انتظار از رحمت خدا خرسند باشند و در خلوت از عذاب دردناک وی بگو یند .

ای نور چشم زهــــــــــــرا  علیها السلام

                     روز ظهور چه سر افکنده می شوند

                      آنان که در دعای فرج کم گذاشتند

       سلام بر گلبر گهای نرگس ، سلام بر سرخی افق، سلام بر دشت مهربانی ، سر بر دردانه نرگس

      سلام بر مهدی مو عود « عجل ا... فرجه الشریف»

      روی سخنم با آقایی است که مهربان است و عشق و انتظار را هم در دلدادگان  و عا شقان ساخته است ؛   ریسمان محبتی گه هر گز گسسته نخواهد شد و انتظار ی که به روز مو عود ختم خواهد گردید .    

                   تو  ای زندانی زندان قربت

                    دعا کن طی شود ئوران غیبت

                    به آنهایی که  مشتاق ظهو رند

                  چو سالی بگذرد هر آن غیبت

   آری ، آسمان شب تا سپیده صبح دعا می کند ، آسمان با ماه قشنگ و ستاره های چشمک زنش تا طلوع فجر ، دستهایش ، به سوی خالق هستی

   بلند است و رهایی غروب از زندان سیاه و ظلمانی شامگاهان را از او التماس می کنند .

                        آ یا شود گذار تو افتد به کوی ما

                        یک لحظه روی ماه تو افتد بر روی ما

                           ای یادگار عترت طاها بیا بیا

                           ای نور چشم حضرت زهرا (ع) بیا بیا

                  آقای من ! تو از نسل سپیده ای ، از تبار عشقی ، از سلاله پاک کوثری ، روح شیعه هستی ، به   پاکی آب و به زلا لی چشمه ساران ، تو رایت سبز سپیده هستی ، پسر فاطمه (س)   دل را به تو بیه ام و صبر را پیشه خود ساخته ام بهر احقاق حوق اولیاء و او صیا ء

                               تا کی در آرزوی تو شب را سحر کنم؟

                            و ز آن حال مرغ سحر را خبر کنم

                             در پای هر گل که نشینم بیاد تو

                                شور و نوا چو بلبل شوریده سر کنم

                               از کثرت گنه نفسم بی اثر شده

                                 با ذکر و یاد تو مگرش با اثرش کنم

                                 آخر کجا روم که گیرم سراغ تو

                                  ابزار دردها به  کدامین بشر کنم ؟    

 

 

            

 

  

 

 

 

 


 
 
حرم
نویسنده : ابوالحسن اصفهانی - ساعت ۸:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۱۳
 


 
 
سیزده آبان
نویسنده : ابوالحسن اصفهانی - ساعت ۳:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۱۳
 

                                           بنام خداوند هستی

           امروز اولویت اصلی کشور مقابله با جنگ نرم و دشمن است .  امام خا منه ای

          سیزده آبان روز         تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجو یان پیرو خط امام در سال1358  روز ملی         مبارزه با استکبار جهانی  و روز دانش آموز و تبعید امام خمینی ره از ایران به ترکیه است .

     جملات کو تاه ولی زیبا از بزرگان

  1- اگر همواره مانند گذشنه بیند یشید ، همیشه همان چیزهایی را به دست می آ ورید که تا بحال کسب کردهاید .

  2- یا چنان نمای که هستی ،یاچنان باش که می نمایی.

   3- وقتی انسان دوست واقعی دارد که خو دش هم دوست واقعی با شد .

  4- چهار روش برای اتلاف وقت وجود دادر : کار نکردن ، کم کار کردن ، بد کار کردن و کار بیهوده کردن .

  5- پیروزی آن نیست که هر گز زمین نخوری ، آ نست که بعد از هر زمین خوردنی  بر خیزس

  6- انسان برای پیروزی آفریده شده است ، او را می توان نابود کرد ولی نمی توان شکست داد .

   7- وقتی کبوتری شروع به معاشرت با کلاغها می کند پر هایش سفید می ماند ، ولی قلبش سیاه می شود .

   8- مراقب باشید چیزهایی را که دوست دارید بدست آورید وگر نه نا چار خواهید بود چیز                   هایی را   که    بدست     آ ورید  هاید دوست داشته باشید .

   9- شما ممکن است بتوانید گلی را زیر پا لگد مال کنید ، اما محال است بتوانید عطر آنرا در فضا محو کنید .

 10- آنکه می خواهد روزی پریدن آ موزد ، نخست می باید ایستادن ، راه رفتن ، دویدن و بالا رفتن آ موزد . پرواز را با پرواز آغاز نمی کنند .

11- نخستین نشانه فساد ترکه صداقت است .